Vikan Higiena

Vikan. Szczotki Ultra Safe Technology.

Vikan. Szczotki Ultra Safe Technology.

Potrzebujesz najlepszych narzędzi dla swojego zakładu, tylko to da ci pewność, że twój produkt zachowuje najwyższą jakość i jest bezpieczny. ULTRA BEZPIECZNA TECHNOLOGIA VIKAN jest częścią ambicji Vikan, aby stworzyć jak najbardziej bezpieczne i higieniczne narzędzia do czyszczenia
dla  przemysłu spożywczego i napojów.

Vikan UST. Co to oznacza dla Ciebie?

Kiedy czyścisz silnie zabrudzone powierzchnie produkcyjne szczotki i narzędzia zapychają i zaklejają się resztkami produktów. To znacznie utrudnia dokładne wyczyszczenie ponieważ musisz stale oczyszczać szczotkę. Kolejne krytyczne sytuacje kiedy złe narzędzia mogą zanieczyścić gotowe produkty lub składniki to np. gwałtowana zmiana temperatur. Kiedy czyścimy zimne elementy na liniach mrożenia a następnie opłukujemy szczotki w ciepłej wodzie. Dochodzi do skurczu materiałów i włosie wysuwa się z korpusu szczotki. Tak zdarza się, gdy np. włosie jest mocowane na żywicę, która kurczy się w innym stopniu niż korpus z tworzywa sztucznego. W takim przypadku kiedy różne materiały mają inne parametry skurczu powstają mikroszczeliny. Włosie się wysuwa, a pomiędzy materiałami gromadzą się zabrudzenia i bakterie.

Szczotki Vikan w technologii UST, to ograniczone do minimum większość trudności w czyszczeniu ręcznym. Wyjątkowa konstrukcja sekcji włosia Vikan UST zapobiega zalepianiu się szczotki, szczotka zabrudzona nawet silnie przylegającym materiałem oczyszcza się bez problemu. Pomimo nietypowej budowy i mogłoby się wydawać małej ilości włosia, szczotki Vikan UST w większości sytuacji przewyższają skutecznością czyszczenia szczotki o tradycyjnej konstrukcji.

Vikan Ultra Safe Technology, to także konkretne oszczędności w wydatkach na sprzęt w twoim zakładzie. Co najmniej czterokrotnie dłużej nasi klienci używają sprzętu z grupy Vikan UST, co dla każdego zakładu stanowi wymierne oszczędności finansowe, mniejszą ilość odpadów, mniejszą rotację sprzętu. Pamiętaj, że zadowolenie z jakości naszego sprzętu zależy także od ciebie i twoich pracowników. Prawidłowa konserwacja (czyszczenie) i przechowywanie sprzętu Vikan wydłuża czasu użytkowania nawet o 40%.

Udostępnij

O autorze