Vikan Higiena

Mycie pianowe. Nowe rozwiązanie, lepsze efekty mycia.

Mycie pianowe. Nowe rozwiązanie, lepsze efekty mycia.

Mycie pianą, to codzienność w zakładzie produkcji żywności. Są takie obszary i maszyny, które trzeba myć i dezynfekować nawet kilka razy w ciągu dnia. Żeby skutecznie usunąć zabrudzenia za pomocą narzędzi i szczotek, musisz pamiętać o dokładnym nałożeniu środka myjącego. Jeżeli myjesz i dezynfekujesz używając niskiego ciśnienia wody 4-8 bar, musisz precyzyjne nakładać środki chemiczne. Roztwór nie może być zbyt mocno napowietrzony ponieważ sucha piana niedostatecznie pokryje zabrudzenia i nie wpłynie w miejsca i zakamarki, w których znajdują się resztki produktów. Z drugiej strony, zbyt wodnista, płynna piana zawiera niewiele składników myjących, co nie gwarantuje odpowiedniego efektu mycia i dezynfekcji.

Jak to zrobić najlepiej? Używaj zestawu do pianowania Vikan 9303. Pianownica ta, jest dobrze znana użytkownikom sprzętu Vikan. To zestaw z 2,5 litrowym zbiornikiem na detergent, dzięki któremu mycie ścian, posadzek, pomieszczeń produkcyjnych czy obiektów sportowych będzie czystą przyjemnością. Teraz dostępna jest z nowym, solidnym pistoletem.

Vikan 93033
Opryskiwacz piany, w tym lanca do spłukiwania, 1/2″(Q), 2,5 litra, niebieski

Obudowa pistoletu Vikan wykonana jest z gumy z antypoślizgową strukturą. Możesz go pewnie chwytać nawet jeśli jest mokry lub pokryty pianą lub masz zatłuszczone ręce.

Tej pianownicy Vikan używasz podłączając ją do wody o ciśnieniu ok 4 bar (min 2 bary), do zbiornika wlewasz skoncentrowany produkt myjący a stężenie regulujesz za pomocą dysz regulacyjnych. Dokręcasz zbiornik od dołu, wystarczy odkręcić wodę i działa. Po naniesieniu piany, odczekaj odpowiedni czas żeby środek myjący zadziałał. Odepnij od pistoletu pianownicę a w to miejsce włóż lancę do spłukiwania, która jest w komplecie. Spłucz myte powierzchnie czystą wodą. Odłóż pianownicę na wieszak. Zapoznaj się z krótkimi zasadami konserwacji sprzętu.

Konserwacja
• Złącze obudowy na wężu i pistolecie do spieniania musi być regularnie smarowane w celu konserwacji
zdolność sprzęgania na sprzęcie. Smar nałożony podczas montażu zostanie wypłukany
przepływ wody i dlatego wymaga odnowienia.
• Po zakończeniu aplikacji piany ważne jest przepłukanie iniektora czystą wodą
uniknąć zablokowania dyszy. Wkręć wtryskiwacz pojemnika i pozwól mu zasysać czystą wodę
przez wąż ssący, aby umożliwić przepłukanie węża, filtra i dyszy z chemikaliów.

Jak wiesz z czasem nawet najlepsze produkty zużywają się lub wymagają naprawy. Vikan zapewnia Ci dostęp do części serwisowych swoich produktów. Dzięki temu z łatwością naprawisz lub wymienisz zużyte elementy i możesz pracować w pełni sprawnym sprzętem, nawet jeśli używasz go już dłuższy czas.

Udostępnij

O autorze